Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kamień dekoracyjny

W skład tzw. kamienia dekoracyjnego zalicza się szereg wyrobów produkowanych z naturalnego kamienia o wyjątkowo ozdobnym wyglądzie. Z pośród wielu asortymentów można wyróżnić ozdobne grysy (kruszywa), żwiry i korę łupkową.

wejdź

Kamień na ścieżki ogrodowe jest otrzymywany na skutek rozłupywania (dzielenia) większych płyt lub brył. W wyniku tego procesu powstają równe płyty o nieregularnych krawędziach. Kamień ścieżkowy może być układany bezpośrednio na gruncie lub trawie. Sposób układania jest prosty i pozwala na szybkie ułożenie ścieżek, alejek i chodników ogrodowych.

wejdź

Kamień elewacyjny jest wytwarzany w wyniku dzielenia brył i płyt. W zależności od rodzaju materiału skalnego (różna łupliwość) powstaje w rożnych proporcjach tzw. półprodukt tj. cieńsze lub grubsze płyty, płytki lub bryły. Poprzez selekcję półproduktu wybierane są najcieńsze płytki do zastosowań elewacyjnych. Kamień elewacyjny może być również zastosowany jako posadzka kamienna wykonana na zaprawie cementowej.

wejdź

Kamień murowy nieregularny otrzymywany jest podczas procesu łupania brył i płyt. Są to różnej wielkości płytki i bryłki przeznaczone do budowania murów warstwowych oraz tradycyjnych. Kamień murowy może być wykorzystany także do wykańczania ozdobnych elementów architektury ogrodowej w tym alejek, tarasów, kaskad, itp. Kamień murowy regularny powstaje w wyniku mechanicznego łupania brył lub formaków granitowych o barwie szarej, żółtej lub mieszanej. Są to foremne klocki wykorzystywane do budowy ozdobnych (regularnych) murów.

wejdź

 

Działy firmy